Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

ksiazka

KUCHENNE INSPIRACJE NASZYCH DZIADKÓW

 

Po raz pierwszy w historii Ursynowa mamy zaszczyt zaprosić Was do stworzenia unikalnej ursynowskiej książki kucharskiej inspirowanej autorskimi przepisami naszych dziadków.


40 przepisów na 40 lat Ursynowa – to nasze główne motto tej akcji.

Zapraszamy mieszkańców Ursynowa do przesyłania nam swoich pomysłów na smaczne dania w czterech kategoriach:

 

Przystawka
Zupa
II danie
Deser

 

- Zgłoszenia zbieramy do dnia 30 kwietnia 2017
- Premiera książki w dniu 9 czerwca 2017 podczas Dni Ursynowa
- Wszystkie osoby, których przepisy zostaną opublikowane otrzymają od nas tę niepowtarzalną książkę oraz otrzymają
prezenty w postaci zestawu przypraw niezbędnego w każdej kuchni.

 

Nasze ursynowskie książki kucharskie, prześlemy do lokalnych restauracji, z propozycją wprowadzenia dań do menu i sygnowania ich nazwiskiem autora przepisu.
Już teraz zapraszamy ursynowskie restauracje do udziału w naszym przedsięwzięciu, żeby zgłaszały się do nas i potwierdzały chęć umieszczenia dań z naszej książki w swoim MENU wraz z podaniem nazwisk autorów.

 


Prosimy o przesłanie swoich pomysłów na adres kontakt@naszursynow.org, prosimy aby w zgłoszeniu znajdowały się takie elementy:


- tytuł przepisu i kategoria (im ciekawszy, tym lepiej),
- informację na ile osób jest opisywane danie,
- spis produktów (z podaniem ilości i wag półproduktów),
- przepis na wykonanie dania (krok po kroku, od momentu przygotowania półproduktów, do momentu postawienia na stole),
- notka biograficzna autora przepisu (Imię, nazwisko, ile lat autor mieszka na Ursynowie, z którą częścią Ursynowa jest związany autor), tutaj mile widziany byłby komentarz mówiący nam „Dlaczego Ursynów ?, oraz zchęta autora do przygotowania dania.
- zdjęcia dokumentujące proces przygotowywania dania, max. 5 szt. (nie jest to warunek konieczny, natomiast bezwzględnie ubarwi naszą książkę).

Dla osób, które nie mają możliwości wykonania dokumentacji fotograficznej (przez współmałżonka, dzieci, wnuczki), proponujemy wizytę naszego przedstawiciela w celu wykonania kilku zdjęć.
W takiej sytuacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 22 212 88 93 lub 575 320 020, lub kontakt drogą mailową na adres: kontakt@naszursynow.org.

Wszystkie osoby które, zdecydują się przesłać więcej niż jeden przepis, bardzo prosimy o ponumerowanie przepisów wg hierarchii atrakcyjności/ważności. Jest to istotne w przypadku, gdy trzymamy większą ilość zgłoszeń, niż będziemy w stanie opublikować. Wtedy będziemy zmuszeni do dokonywania wyborów przepisów.

Ewentualną selekcję przepisów, która zostaną wydrukowane w naszej książce, będziemy dokonywać wg kryteriów:


1. kompletność zgłoszenia (zdjęcia, notka biograficzna autora, kompletny przepis, historia pt. „Dlaczego Ursynów?”
2. niepowtarzalność przepisu (w pierwszej kolejności wybierzemy przepisy niepowtarzalne – te, których otrzymamy najmniej),
3. atrakcyjność przesłanego opisu (wszelkie dodatkowe opisy zachęcające do przygotowania i skosztowania dania, związane z historią „Dlaczego Ursynów” lub z historią powstania dania – mile widziane).

 

Uważamy, że opublikowane przepisy oprócz wypisanych składników i opisanego sposobu przyrządzenia, powinny zawierać dowód zaangazowania autora w swoje dzieło. Dlatego dodatkowe opisy zachęcajace autorów do przygotowania i skosztowania dania lub historia powstania określonego przepisu, będą wartością dodaną przesłanego do nas zgłoszenia. 

 

W wersji elektronicznej, zostaną umieszczone WSZYSTKIE przesłane do nas zgłoszenia na pyszne danie.

 

Zapraszamy do wspólnego działania przy tym autorskim ursynowskim projekcie, angażujcie swoich dziadków, wnuczki, córki i synów. Macie niepowtarzalną okazję uczestniczyć w czymś unikalnym i ciekawym, co zostanie na lata w pamięci Waszych najbliższych oraz znajomych i przyjaciół.


Wszystkie osoby, które prześlą do nas swoje przepisy wyrażają zgodę na ich publikację i zrzekają się praw autorskich do przesłanych treści.
Organizatorzy akcji „Kulinarne inspiracje naszych dziadków” zastrzegają sobie prawo do moderacji przesłanych tekstów, historii w celu dokonania korekt drukarskich przesłanych tekstów i przesłanie do druku po uzyskaniu akceptacji autora.

 

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)