Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

LAWKI

DZIAŁANIE "500 ŁAWEK DLA URSYNOWA" W RAMACH AKCJI "UPIĘKSZAMY URSYNÓW"

 

 

Otrzymujemy bardzo dużo informacji od mieszkańców Ursynowa, że w ich okolicy zamieszkania brakuje ławek.
Wychodząc naprzeciw tym sugestion uruchomiliśmy akcję „Upiększamy Ursynów”, w ramach której jest działanie pt.: "500 ławek dla Ursynowa".

 

W ramach akcji powinna zostać stworzona interaktywna mapa z zaznaczonymi terenami, będącymi we władaniu naszej dzielnicy, na której mieszkańcy mogliby zaznaczać miejsca ewentualnych miejsc gdzie zostaną postawione ławki.

Uważamy, że mieszkańcy naszej dzielnicy najlepiej wiedzą czego brakuje w ich okolicy, ponieważ obserwują te miejsca na co dzień w przeciwieństwie do urzędników, którzy dotychczas decydują o umiejscowieniu elementów architektury.

Zdajemy sobie sprawę, że prawo własności terenu, może być problem do realizacji tego celu, ale kto pyta nie błądzi dlatego też, nie poddawajmy sie i zadziałajmy w tym temacie wspólnie zgodnie z naszym mottem: „Nic o nas bez nas“.

 

Uważamy, że działanie „500 ławek dla Ursynowa“, jest uzasadnione głównie ekonomicznie, ponieważ jednorazowe zamówienie takiej ilości siedzisk obniży koszty ich zakupu, a określenie w warunkach przetargu elementu sukcesywnych dostaw uzależnionych od mocy przerobowych firmy montażowej, wyeliminuje konieczność składowania ich przez Urząd Dzielnicy. Projekt ten może zostać rozłożony w czasie na kilkanaście miesięcy.

 

Ponadto proponujemy, aby projekt ławek, został wybrany w konkursie ogłoszonym przez Urząd Dzielnicy Ursynów, a jednym z warunków konkursu była konieczność użycia materiałów ogólnodostępnych, aby zminimalizować przyszłe koszty produkcji.

Oczywiście dopuszczamy możliwość zakupu „standardowych“ ławek, gdyby okazało się, że produkcja wg indywidualnego projektu, będzie droższa od gotowych rozwiązań.


Każda ławka mógłaby zostać wyposażona w unikalne rozwiązania, np. dozownik torebek dla psich odchodów, oraz logo Dzielnicy.

Jeśli uważacie, ze nasz pomysł jest godny realizacji to bardzo prosimy o podpisanie petycji w tej sprawie, aby wykazać władzom Dzielnicy, że idea ta ma poparcie mieszkańców.

 

 

Cel działań w wyniku złożenia petycji:

 

- Stworzenie interaktywnej mapy dzielnicy Ursynów, na której mieszkańcy będą mogli wskazać miejsca umieszczenia nowych ławek,

 

- Ustawienie 500 nowych ławek w Dzielnicy Ursynów, zgodnie z sugestiami mieszkańców

 

 Bardzo dziękujemy za zaangażowanie we wspólne upiększanie naszej dzielnicy.

Poinformujemy Państwa o postępach realizacji w tej sprawie.

 

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o postępach:

 

 

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)