Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

ronda turbinowe na ul. Płaskowickiej

Ronda turbinowe są szczególnym przypadkiem ronda dwupasmowego. Pomimo, że wygląda ono trochę dziwnie, to w rzeczywistości jest bardzo proste w użyciu.

Oba pasy ruchu kierują nas zgodnie z przepisami bez potrzeby jego zmiany, gdyż pas wewnętrzny przechodzi po przejechaniu połowy ronda w pas zewnętrzny.

Dzięki temu nie martwimy się o to, czy uda nam się zjechać w odpowiednią ulicę.

Ponadto taki układ utrudnia dziwne manewry typu: zawracanie pasem prawym.

 

Rozwiązanie takie zostało ostatnio wprowadzone na ul. Cybernetyki na warszawskim Mokotowie, w związku z przebudową węzła Marynarska. Wg założenia, uważamy, że słusznego rozwiązanie takie ma na celu upłynnienie ruchu na ul. Cybernetyki w związku ze wzrostem ilości aut na tej ulicy, wynikającej z remontu ul. Marynarskiej.

 

Uważamy, że w związku z planowaną budową Południowej Obwodnicy Warszawy i związanymi z tym utrudnieniami dla wszystkich mieszkańców Ursynowa, zasadne byłoby wprowadzenie podobnego rozwiązania na rondach w linii ul. Płaskowickiej.

Twierdzimy, że ronda turbinowe wymuszają od kierowców prawidłowe pokonywanie ronda, zmniejszy ilość kolizji i dzięki temu upłynni ruch samochodowy na Płaskowickiej. Oprócz tego przygotowujemy jeszcze jedną propozycję modernizacji ul. Płaskiwckiej, która jeśli tylko zostałaby wdrożona, to bez wątpienia zmniejszy ilość korków na dojeździe ul. Płaskowicką do ul. Puławskiej.

Jak tylko będziemy gotowi przedstawić kompleksowe rozwiązanie problemu korków na ul. Płaskowickiej przed ul. Puławską, to natychmiast o tym poinformujemy.

 

Mamy nadzieję, że nasz pomysł zmian na ul. Płaskowickiej, wpłynie na poprawę płynności ruchu aut i chociaż w minimalnym stopniu zmniejszy korki na tej ulicy, co będzie z korzyścią dla wszystkich mieszkańców Ursynowa.   

 

Realizując projekt upłynnienia ruchu na ul. Płaskowickiej, nasza Radna, Katarzyna Niemyjska wystąpiła do Zarządu Dróg Miejskich za pośrednictwem Burmistrza Dzielnicy Ursynów, z wnioskiem o przebudowę rond na ul. Płaskowickiej.

 

Link do interpelacji

 

W przeddzień wigilii otrzymaliśmy satysfakcjonującą odpowiedź, że Zarząd Dróg Miejskich, przeanalizuje możliwość wykonania takiej inwestycji i jeśli tylko znajdą się środki na jej wykonanie oraz nasza propozycja zostanie zaakceptowana przez Inżyniera Ruchu, to takie przebudowy zostaną wykonane już w 2017 roku.

 

Link do odpowiedzi

 

Liczymy na to, że obydwa warunki zostaną spełnione (wszak ustawienie znaków pionowych i wymalowanie znaków poziomych, nie generuje potężnych kosztów, a wg nas nie ma konieczności przebudowy rond) i już w 2017 roku będziemy mogli się cieszyć, że stoimy w mniejszych korkach na ul. Płaskowickiej 

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)