Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Twój miś może zostać ratownikiem

Twój MIŚ może zostać RATOWNIKIEM

 

Razem z JRG 17 przy ul. Pileckiego róg Płaskowickiej, Zapraszamy do wspólnej akcji niesienia uśmiechu potrzebującym, 

 

Na dzień 22 stycznia 2017 roku o godz 12.00 zostaliśmy zaproszeni przez ursynowską Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr 17 do odwiedzin w ich remizie przy ul. Płaskowickiej. Będziemy mieli okazję do spotkania ze strażakami, obejrzeć ich sprzęt do walki z żywiołem i zrobić pamiątkowe zdjęcia, a wszystko to w imię szlachetnej akcji pomocy dzieciom poszkodowanym w wypadkach (informacja Straży Pożarnej - poniżej).

 

Niestety limit miejsc został ograniczony do 30-tu, dlatego prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego TUTAJ

 

Mailem zwrotnym potwierdzimy uczestnictwo.

 

Wszystkie dzieci w wieku do 10-ciu lat otrzymają dyplom uczestnictwa w tej szlachetnej akcji, który bedzie jednocześnie podziękowaniem za przekazanie swoich ukochanych pluszaków, innym dzieciom, które ucierpiały w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach.

 

 

Informacja Straży Pożarnej:

 

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie postanowiła czynnie włączyć się w kampanię „Twój miś może zostać ratownikiem”.

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Nawiązując do tej sytuacji powstał pomysł kampanii, polegającej na zbieraniu używanych (lub nowych) maskotek w miejscach publicznych, takich jak szkoły, sklepy, urzędy, które po odświeżeniu trafią do Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych na terenie województwa mazowieckiego.

To akcja, która niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny - zwracający uwagę na krzywdę innych.

Zbiórka maskotek przez komendy powiatowe i miejskie PSP oraz Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie trwa od 16 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku.

Maskotki można również zostawić w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul.Domaniewskiej 40.

 

źródło: http://www.straz.pl/aktualnosci/twoj-mis-moze-zostac-ratownikiem

 

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)