Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

PRZEGLĄD URSYNOWSKICH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH

PRZEGLĄD URSYNOWSKICH PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH

 

 

Czy piesi na Ursynowie mogą czuć się bezpiecznie?

Czy służby odpowiedzialne za utrzymanie ursynowskich dróg dbają o stan przejść dla pieszych?

Kto na drodze jest ważniejszy pieszy czy kierowca?


Naszym zdaniem bezpieczeństwo pieszych ma absolutny priorytet.

Ostatnie tragiczne wydarzenia w Al. KEN skłoniły nas do wykonania dokładnego przeglądu sytuacji na ursynowskich przejściach dla pieszych. 
Wykonaliśmy skrupulatną dokumentację fotograficzną ponad 200 przejść wraz z ich ogólną charakterystyką.

Skupiliśmy się na ulicach, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej oraz na ulicach w pobliżu szkół i przychodni.

 

Są to miejsca o największym ruchu pieszym i kołowym, tym samym, właśnie w tych miejscach piesi są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo potrąceń. 
Wnioski, które wyciągnęliśmy po przyjrzeniu się pozyskanemu materiałowi fotograficznemu są, najdelikatniej rzecz ujmując, mało pozytywne dla Zarządu Dróg Miejskich oraz Zarządu Dzielnicy Ursynów.


Wynikiem naszego przeglądu jest analiza tego co powinno być zrobione w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych na konkretnych przejściach.

 

Efekt naszej pracy w postaci listy ursynowskich przejść, zgrupowanych wg. poniżej pokazanego klucza, możecie zobaczyć na specjalnie przygotowanej mapie.

 

Na urządzeniach mobilnych, po dotknięciu pinezki, może pojawić się konieczność kliknięcia białego paska z nazwą skrzyżowania na dole ekranu.

Dopiero wtedy otworzy sie charakterystka przejścia.

 

 

Pierwszy i najbardziej uderzający wniosek jaki wyciągnęliśmy z przeglądu to ten, że znaki poziome na ursynowskich przejściach są w bardzo słabej kondycji, pasy na zebrach są powycierane i słabo widoczne.  
Prawidłowe oznakowanie poziome to podstawowy element poprawy bezpieczeństwa, zarówno pieszych jak i kierowców.

Właśnie o prawidłowe oznakowanie poziome zawnioskujemy w pierwszej kolejności.

 

Odmalowanie pasów jest bardzo istotne, ponieważ dotychczasowe są niewidoczne, albo prawie niewidoczne.

 

 

Przy tej okazji pragniemy podziękować za wypełnienie naszych ankiet, w których między innymi znalazło się pytanie: "Jaka forma poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych jest wg Ciebie najefektywniejsza" ?
Zaproponowaliśmy kilka różnych opcji, a rozkład uzyskanych odpowiedzi przedstawiamy w poniższym diagramie:

 

 

Do wykonania naszej analizy, przyjęliśmy założenie, aby zaproponowane zmiany nie powodowały zmniejszenia płynności ruchu oraz były możliwe do szybkiego wykonania, biorąc pod uwagę możliwości budżetu przeznaczonego na tego typu zadania oraz obecnie stosowane rozwiązania.

 

Proponujemy również zastosowanie nowatorskich rozwiązań, jako pilotażowych w naszej dzielnicy i jeśli spotkają się z aprobatą mieszkańców oraz odpowiednich służb, będziemy wnioskowali o większą ilość takich modernizacji.

 

 

Mamy nadzieję, że nasze pomysły spotkają się z Państwa aprobatą i będziemy mogli złożyć odpowiednie wnioski, aby wdrożyć plan poprawy bezpieczeństwa na ursynowskich przejściach dla pieszych.

Jeśli uważacie, że powinny zostać wprowadzone inne rozwiązania lub działania uzupełniające nasze propozycje, bardzo prosimy o wypełnienie prostego formularza, w którym możecie wyrazić swoją opinię.

 

 

 

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o postępach naszych działań:

 

 

 

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)