Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Kajakiem po boisku przy ul. kajakowej

 KAJAKIEM PO BOISKU PRZY ULICY KAJAKOWEJ

 

 

Uczniowie szkoły przy ul. Kajakowej w maju 2015 roku byli szczęśliwi, że będą mogli korzystać z nowo wyremontowanych boisk. Do boiska do piłki nożnej swój wkład miała UEFA, która dołożyła 100 tysięcy złotych do remontu. Otwarcie nowego boiska odbyło się z wielką fetą przy współudziale m.in. Jerzego Dudka-znanego polskiego bramkarza.

 

Przy tej okazji Zarząd Dzielnicy Ursynów chwalił się nową inwestycją w postaci remontu sąsiedniego boiska, na którym zamontowana została m.in. nowa nawierzchnia poliuretanowa. Koszt tej inwestycji w 2015 roku wynosił 367 tysięcy złotych.

 

Można o tym poczytać tutaj:
http://www.um.warszawa.pl/…/wyremontowane-boiska-na-ursynow…

 

Już po otwarciu tych boisk, nasz Radny interpelował w sprawie odwodnienia boisk, ponieważ znany był problem zalewania tego ternu. Obawa o zniszczenie nowo wyremontowanych boisk została potraktowana bardzo powierzchownie z deklaracją oczyszczenia okolicznej instalacji drenażowej oraz ewentualnie budową podziemnego zbiornika retencyjnego.

 

Niestety luty 2017 pokazał nam, jak bardzo lotne były te deklaracje i ile pieniędzy poszło w przysłowiowe błoto, chociaż lepiej brzmiałoby kałużę.

 

Można o tym przeczytać tutaj:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,uefa-dala-kase-…

 

Zapytaliśmy Burmistrza o wysokość poniesionych strat, jakie koszty należy ponieść, aby doprowadzić boisko do stanu używalności oraz ile czasu na to potrzeba, biorąc pod uwagę, że zbliża się i będzie możliwość korzystania z infrastruktury zewnętrznej. Ponadto poprosiliśmy o wykaz robót remontowo/budowlanych przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich dwóch lat w zakresie zabezpieczenia nowo wyremontowanej infrastruktury przed znanym problem zalewania boiska.

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)