Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Krasnowola

AUTOBUS NA KRASNOWOLI

 

Mieszkańcy Krasnowoli na Ursynowie od 20 lat walczą na autobus i wiele wskazuje na to, że będzie to wygrana walka. Urzędnicy zapowiadają przyspieszenie prac nad poszerzeniem kilku ulic.

 

Do tej pory Zarząd Transportu Miejskiego stał na stanowisku, że ulice na Krasnowoli są za wąskie, dlatego nie można uruchomić połączenia autobusowego w tej część dzielnicy. W zeszłym roku ZTM przeprowadził jazdę próbną, która wykazała, że pojazd zmieścił się na większości dróg. Poprawek wymagają jedynie niektóre fragmenty jezdni.

 

Mowa m. in. Krasnowolskiej, Tanecznej, Tramblanki i Kadryla. Teraz dzielnica zapowiedziała przyspieszenie prac nad poszerzeniem tych ulic. Problemem są też słupy oświetleniowe znajdujące się za blisko jezdni, dlatego zostaną one zlikwidowane lub przesunięte.

 

Projekt poszerzenia ulic będzie gotowy za kilka miesięcy. Nie obędzie się bez konsultacji z mieszkańcami. Poszerzanie ulic rozpocznie się za rok. Dzięki temu są większe szanse, że na Krasnowolę dojedzie autobus i to być może już w przyszłym roku.

W dniu 30 stycznia 2017 roku Urząd Dzielnicy Ursynów podpisał umowę na wykonanie analiz i dokumentacji projektowo-kosztorysowej na potrzeby uruchomienia komunikacji autobusowej w ul. Tanecznej, Krasnowolskiej, Trambianki, Kądziołeczki i Kadryla na terenie Dzielnicy Ursynów m.st.Warszawy.

 

 

 

 

 

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)