Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

kto truje w warszawie - główne źródła zanieczyszczeń

NIE DLA SMOGU NA URSYNOWIE

Smog nie odpuszcza, co prawda normy już nie są przekraczane tak drastycznie, jak to miało miejsce kilka/kilkanaście dni temu. Jednak sytuacja jest daleka od ideału.

W załączeniu przedstawiamy ciekawą analizę co wg specjalistów wpływa na smog w Warszawie z rozbiciem na poszczególne składniki zanieczyszczeń.

 

Nadal zbieramy podpisy pod naszą petycją o budowę na Ursynowie instalacji antysmogowych, o których pisaliśmy tutaj:

http://www.naszursynow.org/naszym-zdaniem,nie-dla-smogu-na-…

 

Petycję podpisało już ponad 500 osób i dalej przybywa. Zwracamy się do Was z prośbą o podpisanie naszej petycji, którą można znaleźć tutaj:

https://www.petycjeonline.com/nie_dla_smogu

Dodatkowym działaniem prewencyjnym, mającym na celu zachęcić kierowców do zmiany środka transportu na komunikację miejską, jest nasz wniosek do Hanna Gronkiewicz-Waltz o wprowadzenie darmowych przejazdów dla kierowców, którzy pozostawią swoje samochody w domu.
Dokumentem upoważniającym do darmowego przejazdu, byłby dowód rejestracyjny. Takie krótkookresowe rozwiązanie, zostało wprowadzone w Krakowie (tam dodatkowo z kierowcą mogą podróżować jeszcze dwie osoby).

 

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)