Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

likwidacja liceum CIX i gimnazjum nr 96

LIKWIDACJA LICEUM CIX i GIMNAZJUM nr 96 - NA NAJBLIŻSZEJ SESJI RADY MIASTA ST. WARSZAWY

 

Na najbliższej sesji Rady m.st. Warszawy, która odbędzie się 19 stycznia, radni miejscy będą głosowali uchwały likwidujące dwie ursynowskie szkoły: Liceum nr CIX oraz Gimnazjum nr 96. Sprawa ta wzbudzała w 2015 roku bardzo duże emocje wśród mieszkańców i uczniów tych placówek.
 
Przypomnijmy, że obydwie szkoły nastawione były na kształcenie dzieci z orzeczeniami, wymagającymi większego zaangażowania pedagogicznego. Gimnazjum nr 96 to jedyne gimnazjum terapeutyczne w Warszawie.

Dzisiaj w zasadzie jest już wszystko przesądzone i szkoły te zostaną zlikwidowane głosami miejskich radnych.

Pozostaje jednak niesmak, pamiętamy jak Burmistrz Ursynowa Robert Kempa do ostatniej chwili nie miał odwagi zakomunikować uczniom i ich rodzicom, że szkoły zostaną zlikwidowane a oni pozbawieni szansy kształcenia na dopasowanym do swoich potrzeb poziomie.
Przez długi czas twierdził, że informacje o likwidacji szkół to tylko pogłoski i niepotwierdzone plotki, utrzymując młodzież i rodziców w niepewności co do ich przyszłych losów.
Czas pokazał jakie były intencje włodarzy naszej dzielnicy :-(

Korzystając z okazji życzymy Burmistrzowi, na początku nowego 2017 roku , więcej odwagi w mierzeniu się z tego typu problemami i zaprzestania manipulowania opinią publiczną.

O sprawie szeroko pisały media:
 
 
http://kobieta.haloursynow.pl/artykuly/awantura-o-szkoly-protest-w-urzedzie-i-ostra-wymiana-zdan-z-burmistrzem-video,3453.htm
 
 
 
 
 
TUTAJ PEŁNA TREŚĆ UCHWAŁ WRAZ Z UZASADNIENIEM DO POBRANIA:
 
 
 
Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)