Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Obywatelski Komitet Obrony Terenów Zielonych pomiędzy ul. Polaka

W dniu 25 maja 2015 r. odbyło się spotkanie organizacyjne „Obywatelskiego Komitetu Obrony Terenów Zielonych pomiędzy ul. Polaka a Al. KEN przed przekształceniem ich w miejskie targowisko, czyli w „Bazarek na Dołku”, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób. Na spotkaniu omówione zostały działania, które mieszkańcy ul. Polaka planują podjąć w przyszłości by bronić swoich racji. Mieszkańcy tej ulicy podtrzymują swój sprzeciw dla tymczasowej lokalizacji dla bazarku przy ul. Polaka i postulują aby teren pomiędzy AL. KEN a ul. Polaka pozostał w przyszłości terenem zielonym, by w tym miejscu postał park. Jednocześnie mieszkańcy deklarują, że chcą aby bazarek mógł dalej funkcjonować, ale nowa lokalizacja dla bazarku powinna wpisywać się w ogólne ramy rozwojowe dzielnicy, a takimi jest przede wszystkim dbanie o ład przestrzenny, estetykę, zrównoważony rozwój i wynikający z tego interes mieszkańców. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele stowarzyszenia i klubu radnych „Nasz Ursynów” (Piotr Skubiszewski,Paweł Lenarczyk, Katarzyna Niemyjska).

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)