Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

PEŁNOMOCNIK D/S REALIZACJI PROJEKTÓW ZGŁOSZONYCH DO BUDŻETU PARTYCYPACYJNEGO

PEŁNOMOCNIK D/S REALIZACJI PROJEKTÓW ZGŁOSZONYCH DO BUDŻETU PARTYCYPACYJNEGO

 

 

Nasi przedstawiciele w zespole d/s Budżetu Partycypacyjnego 2018 złożyli propozycję stworzenia stanowiska Pełnomocnika d/s realizacji projektów z Budżetu Partycypacyjnego.

 

Od dłuższego czasu obserwujemy bardzo dużą degradację ideii Budżetu Partycypacyjnego, spowodowaną w dużej mierze kontrowersyjnymi projektami drogowymi (zwężanie ulic, pasy rowerowe), ale również brakiem informacji o realizacji projektów zgłoszonych w poprzednich edycjach BP.

 

 

Z tego powodu poprosiliśmy o powołanie osoby na stanowisko Pełnomocnika d/s BP, którego zadaniami byłoby:

- szczegółowe informowanie mieszkańców o projektach inwestycyjnych, ich założeniach, konsekwencjach realizacji w przyszłości, itp..

- prezentowanie etapów realizacji, projektów z poprzednich edycji BP w celu uświadamiania projektodawców i mieszkańców o postępach w pracach.

- informowanie projektodawców i mieszkańców o terminach kiedy, jaki projekt będzie realizowany.

- organizowanie spotkań oraz dyżurów informacyjnych dla mieszkańców w celu przedstawiania w/w zagadnień.

- dodatkowe informowanie mieszkańców, niezależnie od działań standardowych prowadzonych w ramach promocji BP o konkretnych projektach tzw. "twardych", które mogą mieć znaczący wpływ na bieżące funkcjonowanie mieszkańców naszej dzielnicy.

 

Zapewne, są jeszcze sprawy którymi Pełnomocnik d/s realizacji projektów BP, mógłby się zająć w ramach swojej funkcji, dlatego mamy do Was pytania.

Czy uważacie, że taka osoba jest potrzebna, patrząc przez pryzmat dotychczasowych działań i oczekiwań projektodawców i urzędników ?

Jakimi sprawami wg Was, mógłby zająć sie powołany Pełnomocnik, aby zwiększyć ilość zgłaszanych projektów oraz liczbę osób głosujących na projekty ?

Bardzo dziekujemy za wskazówki i udział w dyskusji i przesłanie swoich sugestii na adres: kontakt@naszursynow.org

Link do interpelacji

 

 

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)