Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

UNIEWAŻNIONY PRZETARG NA PRZEBUDOWĘ UL. PUŁAWSKIEJ

UNIEWAŻNIONY PRZETARG NA PRZEBUDOWĘ UL. PUŁAWSKIEJ

 

W dniu 23 marca Zarząd Dróg Miejskich otworzył koperty w związku z przetargiem na modernizację ul. Puławskiej. Pisaliśmy o tym tutaj

Tylko jedna firma stanęła do przetargu na przebudowę 9-kilometrowego odcinka Puławskiej. Zaproponowała 59 mln zł - prawie cztery razy więcej niż ZDM chciał wydać.

Inwestycja obejmie niemal 9-kilometrowy odcinek od Domaniewskiej do granicy Warszawy. Powstaną drogi dla rowerów, nowe chodniki i zieleń. Zmodernizowana zostanie również sygnalizacja świetlna. Zarząd Dróg Miejskich w lutym bieżącego roku ogłosił przetarg na jej realizację w trybie "zaprojektuj i wybuduj". 

- Niestety, złożona została tylko jedna oferta, znacznie przekraczająca założony kosztorys. ZDM zamierza przeznaczyć na ten cel 16 mln zł, zaś oferta opiewa aż na 59 mln złotych. Dlatego jesteśmy zmuszeni unieważnić przetarg. Nie oznacza to jednak rezygnacji z inwestycji ani opóźnienia terminu jej zakończenia – deklarują drogowcy.

 

Będzie "zielona fala"

Koniec robót zaplanowano na połowę 2018 roku. Jak ZDM chce utrzymać ten termin mimo unieważnienia przetargu? Urzędnicy zapewniają, że będzie to możliwe dzięki podzieleniu inwestycji na etapy. Część projektów budowy dróg rowerowych i chodników ZDM chce z kolei wykonać we własnym zakresie. 

- Osobno zlecimy zaprojektowanie sygnalizacji świetlnej. Planujemy kompleksową modernizację sygnalizacji na skrzyżowaniach z Wałbrzyską/Lotników; Bogatki/Ludwinowską; Kajakową/Głuszca i Karczunkowską/Karmazynową – wyliczają drogowcy.

Skoordynowanie sygnalizacji na całym odcinku umożliwi wprowadzenie "zielonej fali". Oddzielnym etapem może być również przebudowa węzła "Wyścigi". Tam do ruchu rowerowego dostosowane zostaną istniejące kładki, przejście podziemne i przepust pod Puławską.

Jak informuje stołeczny ratusz, w ten sposób powstanie obustronna trasa rowerowa z nowymi chodnikami i zielenią. Jej przebieg został skonsultowany z mieszkańcami.

Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu środków unijnych i ma zapewnić alternatywne dla samochodu możliwości poruszania się po aglomeracji. Cały program jest realizowany we współpracy z 39 gminami Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)