Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

W obronie CIX-a i Gimnazjum 96

Stowarzyszenie „Nasz Ursynów” opowiada się za przekazaniem pełnej informacji do rodziców, nauczycieli, młodzieży i prowadzenia z nimi dialogu w sprawie zmian, jakie mają objąć Liceum Ogólnokształcącym CIX i Gimnazjum nr 96. Jak do tej pory, nie widać jasnej wizji tych zmian i kierunku, w którym one prowadzą.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Heleny Modrzejewskiej przy ul. Warchałowskiego 4, pieszczotliwie nazywane przez uczniów CIX-em, to zdaniem wielu szkoła wyjątkowa. To właśnie w tej szkole dzieci z chorobami i dysfunkcjami ruchowymi, chore na autyzm lub zespół Aspergera otrzymują szansę na dalszą naukę ponadgimnazjalną (w dużej mierze nabytą w również zagrożonym ograniczonym naborem Gimnazjum nr 96). To w tej szkole codziennie odbywa się dla wszystkich najważniejsza życiowa lekcja – wzajemnej tolerancji i niesienia pomocy. To właśnie TA szkoła w 2014 roku, decyzją Biura Edukacji, rozpoczęła nabór do klasy eksperymentalnej o profilu ratownictwa medycznego i promocji zdrowia. Program autorski opracowany przez Jolantę Górecką zakładał ogólne kształcenie programowe, rozszerzone o zagadnienia z zakresu biologii, języka angielskiego a także obowiązkowe zajęcia praktyczne z ratownictwa medycznego i promocji zdrowia.

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)