Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Zaruby - tereny oświatowe, jest decyzja wojewody

Pisaliśmy wcześniej, że Burmistrz Robert Kempa zadeklarował, negocjacje z przedstawicielami dewelopera, w sprawie omówienia ewentualnych możliwości wymiany gruntów przy ul. Zaruby na tereny w innym miejscu Warszawy.

Niestety do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi czy takie rozmowy się rozpoczęły.

Natomiast, pojawił się kolejny element procedury administracyjnej, czyli Rozstrzygnięcie Nadzorcze wydane przez Wojewodę Mazowieckiego, które STWIERDZA NIEWAŻNOŚĆ uchwały nr XXXVII/932/2016 w zakresie paragrafów 5 i 6.

Przypominamy, że jest to uchwała regulująca zapisy planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Jerzego Zaruby - czyli terenów, na których miał powstać kompleks oświatowy, a w wyniku uzyskania przez dewelopera, prawomocnego pozwolenia na budowę budynków mieszkalnych na tym terenie, możliwość budowy kompleksu oświatowego na

Kabatach stanęła pod znakiem zapytania.

Media pisały o tym tutaj:

http://warszawa.wyborcza.pl/…/1,34862,20622501,ursynow-na-s…

oraz tutaj:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,budowa-szkoly-n…

Pomimo, że ww. rozstrzygnięcie dotyczy tylko dwóch paragrafów w skali całego uchwalonego planu, to wykonanie postanowień tego planu ulega całkowitemu WSTRZYMANIU.

Tym samym bieżące rozstrzygnięcie powoduje, że negocjacje w sprawie pozyskania gruntu pod kompleks oświatowy, staną się jeszcze bardziej utrudnione.

Tekst decyzji można pobrać TUTAJ

Kibicujemy o pozytywne dla nas, mieszkańców, zakończenie tej sprawy i odzyskanie gruntów pod budowę kompleksu oświatowego na Kabatach.

Będziemy na bieżąco informować w tej sprawie.

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)