Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

ZARUBY - TERENY OŚWIATOWE

Burmistrz Robert Kempa zadeklarował, że siada do stołu z przedstawicielami dewelopera, w sprawie omówienia ewentualnych możliwości wymiany gruntów przy ul. Zaruby na tereny w innym miejscu Warszawy. Jeśli negocjacje zakończą się pozytywnie, jest szansa, że taki kompleks powstanie.

W dniu 6 grudnia b.r., Wojewoda Mazowiecki wszczął postępowanie nadzorcze w sprawie unieważnienia uchwały nr XXXVII/932/2016.

Przypominamy, że jest to uchwała regulująca zapisy planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Jerzego Zaruby - czyli terenów, na których miał powstać kompleks oświatowy, a w wyniku uzyskania przez dewelopera, firmę Longbridge prawomocnego pozwolenia na budowę budynków mieszkalnych na tym terenie, możliwość budowy kompleksu oświatowego na Kabatach stanęła pod znakiem zapytania.

 

Media pisały o tym tutaj:

http://warszawa.wyborcza.pl/…/1,34862,20622501,ursynow-na-s…

 

Czynność ta jest elementem procedury postępowania administracyjnego i w żaden sposób nie przesądza, czy ww. uchwała zostanie unieważniona i otworzy możliwość pozyskania gruntów w celu realizacji budowy kompleksu oświatowego, czy też nie.

 

Będziemy na bieżąco informować w tej sprawie.

 

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)