Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

Złamanie Statutu Dzielnicy przez wiceprzewodniczącego Michała Matejkę

W dniu wczorajszym odbyła się konferencja prasowa Klubów Radnych Naszego Ursynowa oraz Prawa i Sprawiedliwości dotycząca braku zwołania przez wiceprzewodniczącego Michała Matejki kontynuacji sesji Rady Dzielnicy z dnia 13/12/2016 roku. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z tego wydarzenia.

Przypominamy, że 13 grudnia 2016 roku Rada Dzielnicy odwołała z funkcji przewodniczącą Teresę Jurczyńską Owczarek, co spotkało się z sprzeciwem Radnych Platformy Obywatelskiej. Zakwestionowali oni poprawność i ważność głosowania. W wyniku braku jednoznacznej interpretacji prawnej, sesja został przerwana i powinna zostać dokończona 17 stycznia 2017 roku. Obecnie Rada Dzielnicy pozostaje bez jasnego statutu prawnego a klub Radnych Platformy Obywatelskiej robi wszystko, by jak najpóźniej doprowadzić do wyboru nowego przewodniczącego lub przewodniczącej Rady. Prawdopodobnie powodem takiego postępowania są wewnątrz koalicyjne kłótnie i brak porozumienia w zakresie wyboru wiceburmistrza (powinna być to osoba z kręgu Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa) oraz brak możliwości dotrzymania obietnic koalicyjnych w stosunku do Teresy Jurczyńskiej Owczarek. 

 

 

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)