Newsletter

Zapisz się do naszego Newsletter'a!

KOMPLEKS OŚWIATOWY NA ZARUBY - aktualizacja marzec 2017

KOMPLEKS OŚWIATOWY NA ZARUBY - AKTUALIZACJA MARZEC 2017

 

W dniu 9 marca 2017 odbyła się dzielnicowa Komisja Edukacji, na której zaprezentowane zostały dwie, wstępne koncepcje budowy kompleksu oświatowego na Kabatach.

 

Obie koncepcje zakładają budowę 8-oddziałowego przedszkola, oraz 16-oddziałowej szkoły podstawowej wraz z salą sportową i placami zabaw.

 

Z uwagi na ograniczone rozmiary działki nie ma możliwości zmieszczenia na niej boisk szkolnych. W tej sytuacji Burmistrz planuje budowę boisk na działce po drugiej stronie ul. Zaruby, obok szkoły Sióstr Niepokalanek. Aby jednak do tego doszło dzielnica musi odkupić grunty od prywatnych właścicieli i stać się posiadaczem całego terenu pomiędzy ul. Iwanowa-Szajnowicza a szkołą Sióstr. Drugim pomysłem na zlokalizowanie boisk jest pozyskanie działki sąsiadującej z działką oświatową od strony południowej. Działka ta jest własnością developera, który ma pozwolenie na wybudowanie tu bloku mieszkalnego.

Jest jednak duża szansa na pozyskanie tego terenu w drodze wymiany z developerem na inny grunt w Warszawie. Negocjacje trwają. 

Jak wygląda harmonogram prac?

W tym roku ma powstać projekt kompleksu, na wiosnę 2018 ma ruszyć budowa. Planowane oddanie do użytku 1 września 2019 roku.

Powrót do listy

Kontakt


 

Jesteśmy Inicjatywą Mieszkańców. Nie Jesteśmy Partią Polityczną!

 

Nie jesteśmy czerwoni, czarni czy zieloni. Jesteśmy grupą ludzi, którzy mieszkają i żyją na Naszym Ursynowie od lat. Każdy z nas ma swoje poglądy na rzeczywistość. Jednak łączy nas to, że lokalnie najważniejszy jest dla nas Ursynów. Nasz dom. Nasze miasto. 

 

Wśród nas są zarówno autentyczni liderzy ursynowskiej wspólnoty: radni, spółdzielcy, dziennikarze, ludzie kultury i sportu, przedsiębiorcy, społecznicy ale także zwykli ludzie. Młodzi i starsi, bogatsi i biedniejsi, partyjni i bezpartyjni.

 

Jednym słowem chcemy chronić (stąd tarcza w naszym logo) Ursynowian przed upolitycznieniem samorządu, niekompetencją niektórych urzędników czy oddaniem władzy ludziom, którzy nawet nie mieszkają w naszej dzielnicy. Po prostu nasi sąsiedzi Ursynowianie. 

 

Masz ciekawe pomysły na rozwiązania problemów Ursynowa?

 

Masz ciekawe pomysły na realizację projektów, które uatrakcyjnią naszą dzielnicę?

 

Dostrzegasz problem wymagający interwencji?

 

Chciałbyś dołączyć do stowarzyszenia Nasz Ursynów?

 

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktowego lub bezpośrednio do nas

 

e-mail: kontakt@NaszUrsynow.org

 

Stowarzyszenie Nasz Ursynów

Al. KEN 48 lok. 48

02-797 Warszawa

NIP: 9512301560

REGON: 142203931

KRS: 0000104660

tel: +48 22 213 90 69

 

Statut Stowarzyszenia Nasz Ursynów (pobierz tutaj)